Cosmiczna afera z Nowotańcem w roli głównej

O całej historii słyszałem wcześniej (jak pół podkarpacia). Z oficjalnym stanowiskiem wstrzymywałem się jednak do oficjalnych informacji. Skoro takie już są, to i ja z poczucia obowiązku nie mogę się Cosmos Gate nie zająć.

Po tym co zrobili w Nowotańcu „gra na lewo” nabiera nowego znaczenia. Dokładnie całą sprawę opisuje jedna z zainteresowanych stron w całej sprawie, a więc Nafta Jedlicze Nie będę powielał faktów, zainteresowanych odsyłam na stronę zespołu z Jedlicza.

Jako działacz i osoba żyjąca niejako naszym sportem, sytuacja którą obserwujemy jest dla mnie może nie tyle szokiem, co jakimś nieporozumieniem. Tak jak pisałem na Twitterze, jest mi po ludzku przykro, że na poziomie okręgówki (i może nawet A klasy) kręci się takie wały. Na litość, przecież to jest zabawa! W aferę wciągniętych jest szereg osób, bo o nowotańskich machlojach w klubie na pewno wiedziała większość działaczy i zawodników, a już z całą pewnością trener. Mało tego, urząd gminy wydał zaświadczenia dla Ukraińców reprezentujących Cosmos. Zaświadczenia potwierdzające nieprawdę, opieczętowane urzędową pieczęcią, a więc na poważnie pachnie tu kryminałem…

Zastanawia mnie jedno –  jak w dobie nieograniczonego przepływu informacji ludzie z Cosmosu chcieli utrzymać cały proceder w tajemnicy? Naiwność, czy głupota? Bo rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Owszem, afera ujrzała światło dzienne dzięki przypadkowemu ściągnięciu ukraińskiego piłkarza do Gorlic, ale czy w Nowotańcu na serio chcieli tak ciągnąć przez cały czas, czy nie myśleli o konsekwencjach jakie ich gierki mogą nieść za sobą?

Mam nadzieję, że kara nie ominie winnych i organy zarządzające rozgrywkami nie będą stosowały żadnych opcji łagodzących. Szkoda, że fajny klub z naprawdę ciekawą historią znalazł się w tym, a nie innym miejscu. No ale cóż, pozostaje mieć nadzieje, że takie sytuacje więcej się nie powtórzą ani w Nowotańcu, ani nigdzie indziej, bo to wstyd nie tylko dla winnego klubu, ale także dla ludzi, którzy się z nim utożsamiają, a niekoniecznie o procederze wiedzieli.

6 Komentarzy

  1. Zainteresować tematem telewizje! Nie TVP bo prezes startuje z PiS na posła!!

  2. Dyskwalfikacja do 2029 roku i moze zrozumieją.

  3. Powinien Orzeł Bażanówka awansować a nie czarodzieje

  4. Jaja a za wszystkim stoi podobno były prezes z Cosmosu. Ukraińcy grali tam kilka lat i ciekawe ile tych meczy w A klasie powinno być zweryfikowane walkowarem.

  5. Ha ha ha.. Nie wiedzial

  6. Znam Trenera Nowotańca . W życiu by się nie zgodził gdyby wiedział. Ktoś mu musiał mydlić oczka

Comments are closed.