Mecz o mistrzostwo klasy C II Krosno: WISŁOK SIENIAWA – GUZIKÓWKA KROSNO

WISŁOK: Łusik – Rozum, Nosal, D. Wacławski, Huta – Paweł Wacławski, Piotr Wacławski, Siekaniec (60′ G. Szczęsny), Miklaszewski (M. Szczęsny) – Krzyżanowski, Semenowicz (65′ Kuzian)

GUZIKÓWKA: Kiełtyka – Balon, Zajdel, Batorski, Gromek – Centka, Skublicki, M. Machowski, Krakowiecki (63′ Wojdyła) – K. Machowski (68′ Wethacz), Mercik (57′ Koszelnik)

wynik i strzelcy: 1:1 (0:1)

0:1 Centka 10′
1:1 Kuzian 87′

Końcówka sezonu 2006/2007 w tej grupie była niezwykle emocjonująca. 4 kandydatów do awansu: Guzikówka, Huragan Jasionka, Beskid Równe i Nafciarz Bóbrka. Wiadomym było, że ktoś z tej czwórki pozostanie w C klasie. Walka trwała do ostatniej kolejki.

W XX serii gier ekipa z Krosna jechała do Sieniawy, która miała jedynie matematyczne szanse na awans. Goście natomiast byli w grze, ale nie mogli już zaliczyć żadnej wpadki.

Mecz w Sieniawie ułożył się dla przyjezdnych idealnie. Już w 10 minucie pomocnik Centka trafił do siatki. Po całkowitej dominacji Guzikówki w pierwszej części meczu, od 20 minuty coraz śmielej poczynał sobie Wisłok. Trzykrotnie bliski szczęścia był Semenowicz, jednak dwukrotnie świetnie bronił Kiełtyka (nota bene wybrany graczem tego meczu), a raz pika minimalnie minęła bramkę nad poprzeczką.

Nieco zaskoczyła postawa Guzikówki w drugiej części gry, kiedy to zespół dotychczasowego wicelidera rozgrywek cofnął się do obrony, ograniczając się jedynie do kontrataków. Taki stan rzeczy nie mógł wyjść Krośnianom na dobre i po kilku nieudanych próbach na trzy minuty przed końcem, Kuzian pokonał bramkarza rywali, doprowadzając do wyrównania.

Jak się później okazało, punkt wywieziony z Sieniawy wystarczył Guzikówce do objęcia fotela lidera, bowiem mega sensację sprawił Orkan Markowce, pokonując lidera z Jasionki 3:1 i to na jego terenie.