Najdłużej pracujący trenerzy w T-Mobile Ekstraklasie

Postanowiłem bliżej przyjrzeć się długości pracy trenerów w klubach Ekstraklasy. Wnioski nasuwają się same: za często w Polsce zmieniamy szkoleniowców… Aż 6 zatrudniono w 2013 roku… 5 w 2012… 3 zachowuje swoje posady od 2011 roku, jeden od 2010 a tylko niezmordowany Nawałka dzierży jarzmo w Górniku nieprzerwanie od 2009 roku. I teraz patrząc na poniższe zestawienie nasuwa mi się kolejna myśl. Oto Górnik pod wodzą Nawałki grał w sezonie 2012/2013 o najwyższe cele, Piast niespodziewanie zakwalifikował się do Ligi Europy, a Korona Kielce spokojnie utrzymała się w lidze. Fajnie, że nadal Zagłębie prowadził będzie Hapal. Dobrze, że Widzew nadal ufa Mroczkowskiemu. Coś może w przyszłości z tego będzie.
I tylko Hajty mi szkoda. Dobry chłop był. Taki z jajami 😉

Adam Nawałka (Górnik Zabrze) – 23 grudnia 2009 r.
Marcin Brosz (Piast Gliwice) – 15 czerwca 2010 r.
Leszek Ojrzyński (Korona Kielce) – 13 czerwca 2011 r.

Radosław Mroczkowski (Widzew Łódź) – 24 czerwca 2011 r.
Pavel Hapal (Zagłębie Lubin) – 30 października 2011 r.
Mariusz Rumak (Lech Poznań) – 27 lutego 2012 r.
Jan Urban (Legia Warszawa) – 30 maja 2012 r.
Wojciech Stawowy (Cracovia) – 11 czerwca 2012 r.
Stanislav Levy (Śląsk Wrocław) – 3 września 2012 r.
Jacek Zieliński (Ruch Chorzów) – 5 września 2012 r.
Dariusz Wdowczyk (Pogoń Szczecin) – 20 marca 2013 r.
Czesław Michniewicz (Podbeskidzie B-B) – 22 marca 2013 r.
Ryszard Tarasiewicz (Zawisza Bydgoszcz) – 27 kwietnia 2013 r.
Michał Probierz (Lechia Gdańsk) – 4 czerwca 2013 r.
Franciszek Smuda (Wisła Kraków) – 11 czerwca 2013 r.
Piotr Stokowiec (Jagiellonia Białystok) – 17 czerwca 2013 r.