Finał OPP – Puchar wrócił do Krosna

karpaty krosno

Za nami finał Okręgowego Pucharu Polski. O mały włos finał nie odbyłby się przez ulewę, która przeszła nad Sanokiem (tam rozgrywany był mecz) kilka chwil przed pierwszym gwizdkiem. Na szczęście możliwość oświetlenia stadionu pozwoliła przełożyć spotkanie na godzinę 20:30 i jedno z większych sportowych świąt piłkarstwa krośnieńskiego doszło do skutku.

Finał zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Spotkały się w nim bez wątpienia dwie najlepsze na tą chwilę drużyny z okręgu Ekoball Stal Sanok i Karpaty Krosno. Ci pierwsi bronili trofeum, drudzy zdobywali puchar 2 razy w ostatnich 3 latach.

Trudno było wskazać faworyta finału. Wprawdzie Sanok potyczki ligowe zakończył znacznie wyżej od Krosna, ale imponujące wyniki Karpat w meczach kontrolnych pokazały, że ekipa trenera Liany jest w wybornej formie.

Karpaty potwierdziły rewelacyjną dyspozycję. Już w 12 minucie wyszły na prowadzenie, a po pół godziny gry prowadziły już dwoma bramkami. Wynik podwyższony został jeszcze na kwadrans przed końcem meczu i biało-niebiescy mogli wznieść w górę puchar.

Na pewno zawiedzeni są wszyscy związani z Ekoballem. Drużyna dała się zdominować i szczególnie w pierwszej połowie nie podjęła walki z dobrze grającym rywalem: Zostaliśmy w szatni – mówił po meczu trener Sanoczan Mateusz Ostrowski. Lepsze drugie 45 minut nie wystarczyły, by zdobyć chociażby bramkę kontaktową.

EKOBALL STAL SANOK – KARPATY KROSNO 0:3 (0:2)

0:1 Czelny 12′
0:2 Knap 28′ (karny)
0:3 Król 72′

Okręgowe emocje za nami. Wkrótce Karpaty zagrają w półfinale wojewódzkim z Sokołem Sieniawa.

W innych finałach OPP w naszym województwie zmierzą się Wisłok WiśniowaWisłoka Dębica i Unia Nowa SarzynaSokół Sokolniki.