2 GB internetu mobilnego – czy to dużo?

Na pewno wielu z Was tak jak ja przed przedłużeniem, bądź podpisaniem nowej umowy z operatorem telefonicznym, zastanawiało się jaki pakiet internetowy wybrać.
Przed nową umową przeanalizowałem setki postów na forach, wiele ofert różnych operatorów, by dowiedzieć się ile gigabajtów internetu w smartfonie będzie dla mnie wystarczające. Ostatecznie wybrałem 2 GB miesięcznie i w tym poście postaram się obrazowo przedstawić ILE TO JEST 2 GIGA NETA MOBILNEGO?
Internet w telefonie
Aby mieć najlepszy obraz „wielkości” naszego pakietu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie ile mb ma gb? 1024. Tyle megabajtów daje 1 gigabajt.

A teraz do rzeczy. Otóż moi drodzy – 2 GB wystarcza mi miesięcznie na „styk”. Zostaje mi w zapasie co miesiąc maksymalnie 100 – 200 MB. Fakt faktem z internetu w komórce korzystam codziennie, a średnia mojego serfowania na pewno wynosi ponad godzinę. Ale korzystanie z internetu, a korzystanie z internetu to dwie różne sprawy. 

Na co dzień raczej nie ograniczam się podczas mobilnego surfowania w sieci, ale jednak jakaś tam lampka kontrolna włącza mi się na przykład przy filmach na YouTube. Jak się okazuje niepotrzebnie, bo serwis z filmami wcale nie pochłania takiej ilości danych jak mogłoby się wydawać.
Lubię być na bieżąco, w związku z tym często sprawdzam portale informacyjne: Onet, Interia i WP. Oczywiście najwięcej czasu pochłania Facebook i Messenger, na którym piszę ze znajomymi. 
Na kolejnym miejscu są Twitter, Instagram i Google +. Dużo korzystam także z Vibera
Pocztę sprawdzam może ze dwa razy dziennie (posiadam skrzynki na różnych kontach), a filmy na YouTube oglądam nie częściej jak kilka razy w miesiącu. Od czasu do czasu przeglądam też Allegro, OLX i OtoMoto.
Aktualizacje aplikacji i same aplikacje pobieram poprzez połączenie WiFi, więc nie wliczam tego do puli.
MOJA OFERTA: 2GB MOBILNEGO INTERNETU MIESIĘCZNIE
ŚREDNI CZAS SERFOWANIA W SIECI PRZEZ TELEFON DZIENNIE: OK. 90 MINUT
NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZAM: SIECI SPOŁECZNOŚCIOWE (FACEBOOK, GOOGLE +, INSTAGRAM, TWITTER), PORTALE INFORMACYJNE, POCZTA, KOMUNIKATORY (MESSENGER, VIBER)

ŚREDNIE ZUŻYCIE PAKIETU MIESIĘCZNIE: OK. 90%
ZESTAWIENIE POBORU DANYCH DLA POSZCZEGÓLNYCH APLIKACJI OD 1 DO 24 STYCZNIA:  
INSTAGRAM 434,2 MB
CHROME 248,6 MB
FACEBOOK 163,1 MB
GOOGLE + 103,6 MB
E-MAIL 18,4 MB
AVAST MOBILE SECURITY 15,3 MB
MAPY GOOGLE 14,7 MB
BLOGGER 7,27 MB
ALLEGRO 6,49 MB
YOUTUBE 5,48 MB
RESZTA 720,4 MB
Jak widać z powyższego najwięcej megabajtów zżera Instagram. Warto dodać, że nie korzystam z niego najczęściej. Na drugim miejscu megabajtowych pożeraczy uplasowała się przeglądarka Chrome, na trzecim oblegany przeze mnie Facebook.
Podsumowując 2 GB to idealne rozwiązanie dla osób, które poświęcają około godziny dziennie na przeglądanie stron na komórce.
Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia przydadzą się komuś przy wyborze oferty mobilnego internetu.

19 thoughts on “2 GB internetu mobilnego – czy to dużo?

 1. Tak,mi wystarcza 2gb na miesiąc a codziennie przeglądam wszystko po około 3h dziennie jeżeli będziesz przeglądać tę aplikację w mniej czasu dziennie to ci starczy nawet na 2msc więc spokojna głowa ja mam sieć Play i płace 25 zł za 2gb

 2. Dzięki za info.

  Może zmień obrazek z telefonem na którym jest ten chłystek z Chobielina?

 3. Ojej, ja też dziękuję, bo dowiedziałam się konkretów z przykładami ;)) Dzięki!

 4. Nie wiem kim jesteś drogi Autorze, znalazłam Cię przez google, ale to było bardzo bardzo pomocne! Dokładnie to, czego szukałam. Dziękuję, pozdrawiam! 🙂
  Ynka

 5. Dzięki serdeczne, już widzę, że mnie też te 2 GB w zupełności wystarczą.
  Pozdrawiam Renata

Comments are closed.