4 liga podkarpacka wznowiła rozgrywki

piłka

4 liga podkarpacka wystartowała!

4 liga podkarpacka jako pierwsza z najbliższych nam lig regionalnych wznowiła rozgrywki. Okręg krośnieński ma w niej czwórkę swoich przedstawicieli, a w tym sezonie są nimi Karpaty Krosno, Partyzant Targowiska, Ekoball Stal Sanok i Czarni Jasło.

Co nas czeka w nowym sezonie?

Bez wątpienia IV liga to podkarpacka piłka nożna w najlepszym (tym amatorskim) wydaniu. Szczególnie teraz, kiedy te rozgrywki liczą aż 22 drużyny, każdy region Podkarpacia ma w nich swojego przedstawiciela, co w przypadku popularyzacji naszej dyscypliny jest niezwykle ważne, bo przecież dla większości zespołów tu grających ten szczebel rozgrywkowy jest spełnieniem sportowych marzeń i aktualnych ambicji.

IV liga podkarpacka jest mocno obstawiona cenionymi nie tylko na naszym terenie, ale także i w Polsce firmami. Karpaty Krosno, Igloopol Dębica, Polonia Przemyśl, Czarni Jasło, czy kontynuująca tradycje Stali drużyna Sanoka – tych drużyn żadnemu kibicowi piłkarskiemu przedstawiać nie trzeba. W gronie czwartoligowców nie zabrakło solidnych ligowców jak choćby Izolator Boguchwała, Legion Pilzno (kiedys Rzemieślnik), czy JKS Jarosław. Stawkę uzupełniają drużyny z aspiracjami jak Korona Rzeszów i Głogovia Głogów Małopolski, rezerwy podkarpackich ekip grających wyżej: Stal II Mielec, Resovia II i Stal II Stalowa Wola, a także wracający do 4 ligi Sokół Nisko, czy Orzeł Przeworsk. Towarzystwo doprawdy wyborowe!

Jeśli chodzi o faworytów, to bez wahania w pierwszej kolejności wskażę Koronę Rzeszów. Bardzo mocna kadra i solidne zaplecze finansowe pozwalają w rzeszowskiej ekipie dopatrywać się murowanego faworyta. Ciężko natomiast wskazać, kto miałby rywalizować z Koroną o awans. Na pewno mocne będą Karpaty Krosno, co potwierdzają ich ostatnie wyniki. Być może walczyć będzie Głogovia, może Izolator, a być może zza pleców lidera wyskoczy nagle ktoś inny. Jedno jest pewne – będzie ciekawie.

Bardzo interesująca będzie „walka o spadek”. W związku z liczbą drużyn jaką liczy 4 liga podkarpacka w sezonie 2020/2021, z ligi poleci aż 6 drużyn, a biorąc pod uwagę wiosenny podział na grupę mistrzowską i spadkową, na pewno w każdym meczu o utrzymanie emocji nie zabraknie.

Po I kolejce

4 liga podkarpacka

źródło tabeli: 90minut.pl

4 liga podkarpacka ma już za sobą start sezonu. W pierwszej kolejce przedsezonowe przypuszczenia potwierdziła Korona Rzeszów, która pokonała Orła Przeworsk 4:1 i już po pierwszej serii gier zajęła miejsce na szczycie tabeli.

Nie zawiodły również Karpaty Krosno, których wyższość uznać musiała Polonia Przemyśl, ulegając u siebie 0:3.

Izolator Boguchwała na inaugurację przegrał przed własną publicznością, a lepszy okazał się Piast Tuczempy, wygrywając 2:0.

Wisłok Wiśniowa zgarnął pierwsze 3 punkty, pokonując Sanoczan 3:1.

W nisku 2:1 zwyciężył Partyzant Targowiska, o którym wiele mówiło się w letniej przerwie, niekoniecznie w pozytywnym wydźwięku.

Głogovia wygrała w Pilźnie 3:1, a Stal II Mielec przegrała w Ropczycach 0:2.

Stal II Stalowa Wola grała u siebie z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Lepsi okazali się goście, wygrywając 3:2.

Na powrót Czarnych do IV ligi ich fani czekali dobrych kilka sezonów. Inauguracji nie będą jednak dobrze wspominać. Jaślanie ulegli JKS Jarosław 0:2.

Jedyny remis w I kolejce padł w meczu Resovii II z najsłabszą drużyną poprzedniego sezonu Startem Pruchnik.

Już po pierwszych meczach widać, że czwarta liga podkarpacka będzie niezwykle ciekawa. Dodatkowo granie co 3 dni (29 lipca rozegrana zostanie druga kolejka) może być dla jednych zbawieniem, dla innych przekleństwem…