Awanse i spadki w OZPN Krosno

Aż do 4 lipca nie była do końca jasna sytuacja awansów i spadków w OZPN Krosno. Dopiero w ubiegły piątek Uchwałą Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie zatwierdzone zostały ostateczne rozstrzygnięcia.
I tak…
Do IV ligi awansowała bezapelacyjnie najlepsza drużyna krośnieńskiej okręgówki – Przełom Besko. Przełom po raz pierwszy w swojej historii zagra na tym szczeblu rozgrywek.
Z okręgówki spadły: Leśnik Baligród, Górnik Strachocina, Płomień Zmiennica, Wisłoka Nowy Żmigród i Sanovia Lesko. Trzy spośród tych drużyn były ubiegłosezonowymi beniaminkami, co pokazuje jaka przepaść dzieli klasę A od V ligi.
Z klasy A (zwanej przez regionalnych kibiców żartobliwie „Serie A”) do okręgówki awansowały z grupy I Bukowianka Bukowsko i Haczovia Haczów, z grupy II Kotwica Korczyna i Orzeł Faliszówka. Szczególnie Orzeł swoim wynikiem sprawił niemałą niespodziankę.
Zdegradowane z A klasy zostały zespoły: Nelson Polańczyk, Juventus Poraż i Victoria Pakoszówka – grupa I oraz Dragon Nowy Glinik, Sparta Osobnica i Przełęcz II Dukla – grupa II.
W miejsce wyżej wymienionych drużyn zagrają: Lotniarz Bezmiechowa i Pionier Średnia Wieś z grupy I, Tęcza Zręcin i Zamczysko Odrzykoń z grupy II oraz LKS Moderówka i Czardasz Osiek Jasielski z grupy III.
Do najniższych klas z naszego Okręgu spadły: Górnik Grabownica, LKS Czaszyn i LKS Golcowa – grupa I, Orzeł Milcza i Beskid Równe – grupa II i Rędzinianka Wojaszówka i Sparta Draganowa – grupa III.
Grono zespołów grających w C klasie opuszczają w glorii chwały: Orkan Markowce i Orły Jabłonka z grupy I, LKS Odrzechowa i LKS Nozdrzec z grupy II, Iskra Iskrzynia i Błękitni Żeglce z grupy III oraz Wisłoka Błażkowa i Maraton Tarnowiec z grupy IV.
Przypominam, że w OZPN Krosno C klasa liczy 4 grupy, B klasa liczy 3 grupy, Serie A to 2 grupy, a klasa okręgowa jest jedna.