Derby w IV lidze, Cosmos na szczycie, druga młodość Dominika Kowalskiego

Wakacje dobiegają końca, a nasze rozgrywki nabierają tempa. Weekendowa kolejka stała pod znakiem pierwszych w tym sezonie derbów ziemi krośnieńskiej w IV lidze. Ale emocji nie brakowało również w niższych ligach! Zapraszam do krótkiego podsumowania.

IV LIGA

Do 4 kolejki musieli czekać sympatycy Partyzanta Targowiska na premierowe zwycięstwo po powrocie do IV ligi. Partyzant udał się do Pilzna, gdzie wygrał 2:0 z miejscowym Legionem. Beniaminek zasłużenie sięgnął po komplet punktów, będąc drużyną lepszą, a wynik mógłby być dużo wyższy, gdyby piłkarze Partyzanta zamiast obijać słupki i poprzeczki bramki przeciwnika, trafiali do siatki.
Derby dla Sanoka!!! W najlepszy możliwy sposób zrehabilitowali się piłkarze trenera Ostrowskiego swoim kibicom za ostanie niepowodzenia. 3 punkty wywiezione z Krosna smakują z pewnością wyśmienicie, choć do przerwy tak słodko w szeregach Sanoczan nie było. To gospodarze pierwsi strzelili bramkę i prowadzili po pierwszych 45 minutach. Mocne słowa jakie zapewne usłyszeli zawodnicy Ekoballu w szatni z ust ich trenera podziałały nad wyraz mobilizująco, bo po przerwie Sanok zagrał znacznie lepiej, co udokumentował aż 3 golami. 
Jedni się cieszą, drudzy niekoniecznie. Karpaty po 4 meczach zajmują dopiero przedostatnią pozycję w tabeli. Martwić może przede wszystkim skuteczność piłkarzy trenera Liany. Drużyna z Legionów zdobyła do tej pory zaledwie 2 bramki, co jest najsłabszym wynikiem spośród wszystkich czwartoligowców. 

OKRĘGÓWKA

Cosmos Nowotaniec pędzi jak szalony! Nie ma mocnych na beniaminka, który z kompletem punktów zajmuje pozycje lidera krośnieńskiej V ligi. Tym razem za słaba okazała się Korczyna, która uległa Nowotańcowi u siebie 1:3.
Jedynie stosunkiem bramkowym ustępują liderowi Czarni Jasło. O sile pragnących wrócić do podkarpackiej elity Czarnych przekonali się piłkarze Markiewicza Krosno. Mocna przecież ekipa z krośnieńskiego osiedla na długo zapamięta baty, które zebrała w Jaśle, ulegając 0:3.
Po niemrawym początku na miarę oczekiwań gra Start Rymanów, który zaliczył drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując 4:1 Tempo Nienaszów.
Pierwszy punkt zdobył beniaminek z Czeluśnicy, bezbramkowo remisując w Dukli.
Kolejna porażka Nafty Jedlicze, która uległa u siebie Ustrzykom Dolnym 0:2. Jedliczanie nadal bez punktów, podobnie jak zamykająca tabelę Brzozovia, która aż 0:4 przegrała w Odrzykoniu.
Drugi raz z rzędu przegrał Wisłok Sieniawa, ulegając Przysietnicy 1:3.
Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Besku, gdzie Przełom podejmował LKS Skołyszyn. W pojedynku spadkowicza z beniaminkiem lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:2. 

A klasa

grupa I

W pojedynku Szarotek lepsza ta z Uherzec, której wygrana 2:1 nad imienniczką z Nowosielec dała fotel lidera. 
Niepokonany dotąd beniaminek z Płowiec/Stróż Małych zremisował w Bezmiechowej 3:3.
„Nam strzelać nie kazano” zdawali się mówić piłkarze Długiego i Bażanówki, którzy podzielili się punktami po bezbramkowym remisie.

grupa II

Nie zatrzymuje się Grabowianka Grabówka, która wygrała 4 raz w tym sezonie, odprawiając z kwitkiem Haczów 2:0.
Zdaje się, że już w zeszłym tygodniu pisałem o nierównej grze Golcowej. Beniaminek trzyma się obranej strategii i po wysokim zwycięstwie przed tygodniem, przyszła (a jakże) wysoka porażka 0:6 z Klimkówką. 
Huragan Jasionka poznał smak ligowej wygranej, pokonując u siebie Lubatówkę 3:1.

grupa III

Wysokie loty Orła Faliszówka, który z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w tej grupie. Tym razem liderowi nie przeszkodzili chłopaki z Błażkowej, ulegając mu u siebie 1:2.
Nieco niżej, aczkolwiek także wysoko lata Orzeł Bieździedza, który wykorzystał słabszy dzień ekipy z Osieka Jasielskiego, gromiąc ją na jej terenie 4:0. Wór goli wbił Czardaszowi niesamowity Dominik Kowalski – autor wszystkich bramek dla Orła. To, co robi aktualnie 39-letni już zawodnik, przekracza wszelkie wyobrażenia. W 4 meczach tego sezonu doświadczony napastnik zdobył już -bagatela – 11 goli!!!
Gaudium Łężyny pokonane po raz kolejny. Tym razem minimalnie lepszy beniaminek z Kobylan, który skorzystał z gościnności Gaudium i z jego stadionu wywiózł 3 punkty po minimalnej wygranej 1:0.
Moje Zamczysko nadal bez wygranej i punktu 🙁

B KLASA

9 goli w Lutowiskach, gdzie miejscowi przegrali z Polańczykiem 3:6.
Dobry start notuje nowa w szeregach OZPN Krosno drużyna WIKI Sanok, która odniosła drugie zwycięstwo, pokonując 4:2 Odrzechową.
Górki zabawiły się z Hłudnem, bijąc go 9:0…
Jeszcze bardziej imponujący wynik padł w meczu Kombornia – Dobieszyn 11:1.
Słaby start sezonu notuje Moderówka, która jeszcze niedawno biła się o A klasę z Osiekiem. Drugi mecz – druga porażka. Lepsi od Moderówki okazali się piłkarze z Wojaszówki, którzy pogonili ją 6:1.
Nowy Glinik pozazdrościł Niegłowicom, które wygrały z Warzycami 6:1 i w takim samym stosunku wygrał z Wisłoką Nowy Żmigród.