Jak by to było wczoraj, czyli łyk historii z krośnieńskiej piłki

piłka i korki piłkarskie

Zapraszam do nowej serii postów „Jak by to było wczoraj”! Na początek spotkanie:

mecz o mistrzostwo klasy B II OZPN Krosno: TEMPO NIENASZÓW – ORZEŁ FALISZÓWKA

data: 14.10.2007

składy:

TEMPO: Delimata – Marcin Kurowski I, Kiełtyka, Tabaka, Ł. Kisieleiwcz – Wygnał, Buczyński (80. Krężel), Leśniak, K. Kisielewicz, (55. G. Jaskółka) – Soliński (46. J. Musiał), Książkiewicz

ORZEŁ: Mariusz Marszał (78. A Adamczyk) – Żenczakowski, M. Buczyński, A. Buczyński (46. Maciej Marszał), K. Majkut (75. K. Marszał) – K. Baluch, M. Jaskółka, A. Munia, Majkut – Waliszko, B. Majkut (73. R. Buczyński)

wynik i strzelcy bramek: 3:4 (0:0)

0:1 Waliszko 48′
0:2 K. Majkut 51′
0:3 B. Majkut 54′
1:3 Wygnał 78′
2:3 Wygnał 81′
2:4 samobój
3:4 Wygnał 88′

relacja:

Około 200 widzów było świadkami wręcz nieprawdopodobnego spotkania w ramach XI kolejki III grupy B klasy, gdzie osłabione brakiem 6 kluczowych w tamtym czasie zawodników Tempo Nienaszów, podejmowało u siebie niżej notowanego Orła Faliszówka. Pierwsza, wyrównana połowa nie zapowiadała takich emocji w drugiej części gry. Tempo wyszło na drugą połowę wystraszone, co zaowocowało szybkim golem dla gości. Orzeł wykorzystał fragment bardzo słabej gry rywali i w ciągu kolejnych 6 minut dołożył jeszcze dwa gole. Kiedy wydawało się, że nic złego gościom w tym spotkaniu przydarzyć się nie może, bo do końca meczu pozostało zaledwie kilkanaście minut, nastąpił prawdziwy show w wykonaniu młodego napastnika Tempa – Marcina Wygnała. W ciągu kilku minut przewaga Orła stopniała do jednego gola i gdyby nie feralne zagranie jednego z obrońców Nienaszowa, który skierował piłkę po rzucie wolnym do własnej bramki, kto wie, jak to spotkanie by się zakończyło. W samej końcówce po raz trzeci Wygnał trafił do siatki Mariusza Marszała, zmniejszając rozmiary porażki i kompletując hattricka. Warto wspomnieć, że napastnik Tempa miał jeszcze co najmniej kilka dogodnych okazji do strzelenia gola.

Wygrana pozwoliła awansować drużynie Orła na 8 miejsce w tabeli tuż za… Tempo, które po tej kolejce było 7 z dorobkiem 15 punktów.

2 thoughts on “Jak by to było wczoraj, czyli łyk historii z krośnieńskiej piłki

  1. Autor ale to są strasznie chaotyczne dane. Przynajmniej jeśli chodzi o faliszowke. Nigdy nie grał tam K. Baluch jak i K. Marszał. Prędzej K. Paluch i P. Marszał.
    Dodajcie ale z sensem

    1. Panie Janie dane pochodzą z lokalnej prasy, więc sugeruję się tym, co mam „czarno na białym”. Doskonale Pamiętamy, że literówki w tamtym czasie były na porządku dziennym 🙂
      Pozdrawiam.

Comments are closed.