Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

siłowanie na rękę

Obstawianie zakładów u bukmachera jest coraz częstszą rozrywką wśród polskich kibiców piłki nożnej. Obstawianie wydarzeń sportowych mocno potęguje emocje związane z oglądaniem zmagań meczów piłki nożnej, ale również daje szanse zarobku.

Jak zatem skutecznie obstawiać mecze piłki nożnej i jak wybierać wysokie kursy wystawiane przez analityków bukmacherskich?

Dokładna analiza

Przed wybraniem spotkań do obstawienia i wytypowania zwycięzcy starcia w piłce nożnej, typ powinien być zawsze poprzedzony wnikliwą i bardzo dokładną analizą. Należy sprawdzić formę drużyny, skuteczność na własnym boisku lub na wyjeździe. Warto również zapoznać się z informacjami na temat kontuzji, absencja kluczowych zawodników wskutek urazów jest ogromnym osłabieniem i szanse na wygraną mocno maleją.

Internet jest przepełniony różnymi bazami danych, które oferują użytkownikom pękające w szwach zasoby informacji i różnych liczb, które są ogromnie pomocne w trakcie wybierania wydarzeń sportowych do obstawienia. Przeważnie znaczna część źródeł informacji jest darmowa i nie wymaga uiszczenia żadnych opłat za jej używanie.

interwencja bramkarza

Warto zapamiętać, aby kierować się również swoją intuicją, która niejednokrotnie może nam pomóc. Należy unikać porad innych, mniej doświadczonych typerów oraz korzystania z ich typów. Wiele typowań jest oznaczanych mianem „pewniaków” – nigdy nie należy wierzyć w tego typu określenia. Nie ma pewnych zakładów i zawsze istnieje ryzyko niepowodzenia typowania.

Wybór bukmachera

Gdy mamy już wybrane spotkania do obstawienia, chyba najwyższy czas na wybór miejsca, gdzie będziemy się zakładać.

Aktualnie w stawce legalnych bukmacherów znajduje się kilkanaście firm. Pionierami są rzecz jasna STS oraz Fortuna, z których usług korzysta najwięcej klientów i cieszą się sporym uznaniem w środowisku typerów. Każdego roku pojawiają się nowe twarze, które organizują bardzo kuszące promocje i starają się zachęcić klientów do oferowanych przez siebie usług. Jedną z takich firm jest SuperBet.

W trakcie wyboru swojego bukmachera najlepiej kierować się pakietem bonusów, jakie oferuje przy zakładaniu konta. Najczęściej są to bonusowe doładowania konta, darmowe zakłady lub gra bez podatku. Warto również prześledzić, która z firm oferują najwyższe kursy na rynku – to niezaprzeczalnie podwyższa wysokość wygranej.

Wybieraj wysokie kursy

O wysokości wygranej, w przypadku powodzenia naszego typowania, decyduje nie tylko wpłacona stawka, ale również kursy na dane zdarzenie sportowe.

Niejednokrotnie firmy bukmacherskie oferują znacznie wyższe notowanie kursowe na tle konkurencji. Jak zatem wyszukiwać najwyższe kursy? Najlepszym narzędziem do tego jest porównywarka legalnych bukmacherów najwyższy-kurs.pl. Na stronie wszystkie kursy są podzielone względem wydarzeń sportowych, dzięki czemu odnalezienie najbardziej interesującego zdarzenia po najwyższym kursie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Alternatywą jest zagraniczny portal oddsportal.com jednak jego dużym minusem jest brak monitoringu kursów kilku legalnych polskich bukmacherów.

Podsumowanie

Trzeba jednak zapamiętać, że hazard wiąże się z ryzykiem uzależnienia. Gdy tylko zaobserwujesz u siebie objawy uzależnienia lub wpadniesz w problemy finansowe spowodowane zakładami bukmacherskimi, niezwłocznie zgłoś się do specjalistycznej poradni lub napisz do bukmachera, który również pomaga w tego typu sytuacjach.

Należy korzystać wyłącznie z usług legalnych firm bukmacherskich oferujących zakłady wzajemne, które posiadają licencję wydaną przez Ministerstwa Finansów. Gra u nielegalnych bukmacherów jest zabroniona i wiąże się z problemami prawnymi.