Jesień 2021/2022 Podsumowanie B klasa Krosno

mecz w b klasie

B klasa wzbudza mieszane odczucia. Jedni patrzą na nią z przymrużeniem oka, inni tkwią w przekonaniu, że w tej lidze łatwiej o złamaną nogę niż ładne bramki, czy składne akcje. Tak czy inaczej, najniższa liga w naszym okręgu wzbudza emocje. Jedni chcą przetrwać, inni awansować, jeszcze inni zbudować solidne fundamenty pod odbudowanie formy z przeszłości. Analizując nasze B klasy zwróciłem uwagę na to, że w 4 z 5 grup lider wyraźnie odstaje od stawki i już teraz można z dużym prawdopodobieństwem wskazać, kto jest głównym faworytem w wyścigu do A klasy.
Sprawdźcie, co działo się w poszczególnych grupach B klasy tej jesieni i jak wyglądają rozstrzygnięcia na półmetku poszczególnych rozgrywek.

Grupa I

W rytm Remixu

Gdzieś daleko w Bieszczadach „na końcu świata” – jak uznają kibice z innych części Polski – trwa zacięta rywalizacja w I grupie krośnieńskiej B klasy. 13 zespołów gra o awans lub miano tej lepszej ekipy na danym terenie, bo mimo że odległości między miejscowościami wydają się dość znaczne, to derbów tutaj nie brakuje.
Tempo rozgrywkom nadaje prowadzący w lidze Remix Niebieszczany. Spadkowicz nie przegrał dotąd meczu, tylko raz dzieląc pomiędzy siebie punkty z rywalami (1:1 z Otrytem Lutowiska). Lider przegrywał w lidze już 0:3 z Lotnikiem Ustjanowa, ale przerwano w około 75 minuty spotkanie z powodu bójki zawodników. I tutaj mam nie lada dylemat (może ktoś z Was pomoże mi go rozwiązać), bo nie doszukałem się w komunikatach WGiD weryfikacji tego meczu (od sierpnia – chyba że w komunikacie widmo 7, który nie jest udostępniony na stronie OZPN), tabele końcowe mówią o 12 rozegranych przez Remix meczach, a więc weryfikacja jakaś nastąpiła, natomiast punktów za ten mecz doliczonych nie ma ani Remix, ani Lotnik… Tak czy inaczej Remix przoduje stawce i jest murowanym faworytem do zwycięstwa w lidze i powrocie do A klasy po roku nieobecności.

tabela b klasa

Za plecami lidera ze stratą 5 punktów Bieszczady Jankowce, a dalej Pionier Średnia Wieś, Otryt Lutowiska i wspomniany wcześniej Lotnik Ustjanowa.

Na dnie tabeli Nelson Polańczyk, LKS Górzanka i LKS Olszanica, dla których wiosna będzie okazją do złapania doświadczenia.

Grupa II

Hegemon z Niebocka

W II grupie rządzi i dzieli Victoria Niebocko. Niesamowita runda lidera, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze i na półmetku wypracował sobie 8 punktów przewagi nad drugim w tabeli LKS Głębokie. Victoria większość meczy wygrała bardzo przekonywująco. Wyniki 4:0, 5:0, 6:0, czy 10:0 nad Orłami Jabłonka mogą robić wrażenie. Tylko kataklizm może pokrzyżować plany drużynie trenera Damiana Barańskiego.

Dalej w tabeli ciasno. Drugie Głębokie ma 3 punkty przewagi nad Victorią Pakoszówka i LKS Golcowa – oba kluby po 25 punktów.

Ze skromym dorobkiem na koncie przezimują Zryw Dydnia – 5 punktów, Orły Jabłonka – 3 i zamykający tabelę spadkowicz z A klasy Szarotka Nowosielce – 2.

Grupa III

Czy ktoś zgasi Iskrę?

Tej jesieni szalała Iskra Wróblik Szlachecki. 33 punkty na koncie przy 11 wygranych i tylko jednej porażce, dało drużynie pewne 1 miejsce ze znaczną przewagą nad grupą pościgową. Iskra strzelała bardzo dużo goli. 5,5 gola na mecz robi wrażenie. Postawienie na mocną ofensywę gwarantowało grad bramek w każdym meczu lidera. Najmniej bramek padło w meczu Burza Rogi – Iskra 0:3. W pozostałych siatka trzepotała zdecydowanie częściej.

wyniki iskra wróblik szlachecki

Wyborna forma Wróblika Szlach. psuje nieco nastroje w Rogach, gdzie przedsezonowe transfery ewidentnie pokazywały aspiracje spadkowicza. Burza nie grała źle. Warta uwagi jest zwłaszcza jej postawa w defensywie – tylko 10 straconych goli w tym 3 z liderem,  jednak drugie miejsce po jesieni i aż 8 punktów straty do Wróblika to zapewne duży niedosyt. Jestem ciekaw zimowych ruchów transferowych wicelidera i wiosennej pogoni za Iskrą 🙂

Mocno odstaje Orzeł Milcza, który zamyka stawkę w tej grupie z zaledwie punkcikiem na koncie po remisie 2:2 ze Szczepańcową.

Grupa IV

Spadkowicz poza zasięgiem

Kurdę 🤔 kolejna grupa i kolejna sytuacja, gdzie jedna drużyna wyraźnie zdominowała ligę. Mowa w tym miejscu o Guzikówce Krosno. Spadkowicz z poprzedniego sezonu w B klasie się bawi. Równa forma, w większości przekonywujące wygrane pozwoliły zdobyć ekipie trenera Miłosza Kuzianika komplet punktów w całej rundzie. Ciekawostką niech będzie fakt, że trener jest również najlepszym strzelcem Guzikówki z 9 golami na koncie.

drugi w tabeli Huragan Jasionka traci do lidera 7 punktów. Dużo, niedużo, ale jeśli Guzikówka utrzyma wiosną formę i skład z jesieni, różnica punktowa może okazać się nie do odrobienia.

Niezłe wyniki trzeciej Iwełki Iwla i czwartej w tabeli Głowienki. Dopiero 5 miejsce w tabeli dla Victorii Kobylany, która niespełna pół roku temu grała jeszcze w klasie A.

Jak w każdej grupie także i tu jest kilka drużyn, które punktują średnio lub bardzo słabo. Tabelę zamykają z 1 punktem Błękitni Żeglce, przed outsiderem z 4 „oczkami” Zorza 03 Łubienko, a trzeci od końca LKS Łęki Strzyżowskie uzbierał 9 punktów.

Grupa V

Udana reaktywacja

Ostatnie sezony dla żmigrodzkich kibiców nie były kolorowe. Z drużyny, która kilka lat wcześniej z powodzeniem występowała nawet na poziomie okręgówki nie zostało nic. Naprzemienne zawieszanie działaności klubu z nieudolnymi próbami reaktywacji sekcji piłki nożnej powodowały, że Wisłoka szorowała przez kilka sezonów po dnie B klasowej tabeli. Kolejne podejście do odrodzenia futbolu w Nowym Żmigrodzie wydaje się w końcu udanym przedsięwzięciem. Sprowadzono do zespołu wychowanków z okolicznych klubów, wznowiły treningi ikony Wisłoki jak chociażby Łukasz Baran, czy Sławek Chopiak, w końcu opanowanie chaosu organizacyjnego przez nowy Zarząd dało powracającej na piłkarską mapę Polski drużynie pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek.

Swoją drogą to właśnie w tej grupie nie ma zdecydowanego lidera, bo drużyna trenera Radka Krajciewicza czuje na plecach oddech Sparty Osobnica. 2 punkty różnicy i bezpośrednie zwycięstwo wicelidera do tego odniesione w Nowym Żmigrodzie, nadaje rywalizacji dodatkowych emocji, których nie powinno zabraknąć na wiosnę.

Na początku sezonu wydawało się, że w grze o powrót do A klasy będą liczyć dwaj spadkowicze Standard Święcany – 3 w tabeli na koniec jesieni i Wisłoka Niegłowice – 6, jednak brak stabilnej formy i wpadki z teoretycznie słabszymi rywalami sprawiły, że obie ekipy tracą do wcześniej wspomnianej dwójki już dość dużo.

Na dole tabeli z 3 punktami Wrzos Krempna, z 6 LKS Warzyce i 7 Hankówka Brzyszczki.

 

1 thought on “Jesień 2021/2022 Podsumowanie B klasa Krosno

Comments are closed.