Kto pomaga przygotować wniosek o upadłość konsumencką?

biurowce

Niepewne czasy pod względem prowadzenia działalności sprawiają, iż wiele firm zmaga się z problemami finansowymi. Trudności tego typu prowadzą w wielu przypadkach do konieczności ogłoszenia upadłości. Kto wówczas pomóc może przedsiębiorcy przygotować wniosek o upadłość konsumencką?

Ogłaszanie upadłości przedsiębiorcy lub osoby prywatnej

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. W zależności od wielkości działalności, pracodawca zatrudnia określoną liczbę pracowników. W przypadku utraty zdolności do zapłaty długów jest on zatem zmuszony do masowych zwolnień. Oczywiście nie tylko właściciela firmy oraz jego pracowników dotyka problem niewypłacalności, kolejną grupą są bowiem kontrahenci. Pozostają również kwestie prawne, które muszą być koniecznie załatwione w odpowiedniej kolejności. Jednym z wyzwań jest złożenie właściwych dokumentów w odpowiednich terminach.

Nie tylko firmy dotyka problem związany z niewypłacalnością. Wiele przypadków dotyczy również osób prywatnych. Wówczas także przygotować należy właściwe dokumenty – np. wniosek o upadłość konsumencką Warszawa. Podobnie, jak w przypadku firmy, również tutaj, osoba prywatna zwrócić się może o pomoc do odpowiednich podmiotów. Kancelaria prawna, specjalizująca się w prawie upadłościowym oraz restrukturyzacyjnym, zrzesza doświadczonych prawników. Są oni w stanie zmniejszyć nieprzyjemności związane z koniecznością ogłoszenia upadłości. Oczywiście ich wsparcie nie polega wyłącznie na przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Mogą oni bowiem przejść wraz z przedsiębiorcą bądź osobą prywatną przez cały proces związany z ogłaszaniem upadłości.

Upadłość kancelaria Warszawa – wsparcie prawnicze

Kancelaria rozpoczyna od dokładnego zbadania sytuacji finansowej swojego klienta. Analiza odnosi się nie tylko do kwestii finansowej, ale również sytuacji rodzinnej, zdrowotnej czy zawodowej. Poszczególne etapy ogłaszania upadłości różnią się nieco w przypadku firmy i osoby prywatnej. W przypadku upadłości konsumenckiej, następnym krokiem jest sporządzenie wspomnianego wniosku, a następnie złożenie go w odpowiednim miejscu wraz z wymaganymi załącznikami. Kancelaria prawna wspiera oczywiście konsumenta w toku postępować egzekucyjnych i sądowych. Prawnicy reprezentują swojego klienta przed sądem upadłościowym oraz każdym, innym organem. Stoją również na straży dokonywanych działań przez każdy z podmiotów. Upadłość kancelaria Warszawa jest zatem nieocenioną pomocą w sytuacji, gdy osoba prywatna staje się niewypłacalna.