Nowa piłkarska siła w regionie!

hotel arłamów

Wygląda na to, że dobra forma lidera naszej okręgówki to nie przypadek. I nie piszę w tym miejscu o Czarnych Jasło, a o Ustrzykach Dolnych, które z Jaślanami współdzielą pierwsze miejsce w tabeli.

Bieszczady w III lidze?!

Bieszczady Ustrzyki Dolne… a przepraszam (!) MKS Arłamów Ustrzyki Dolne to od lat solidny gracz na piłkarskiej mapie ziemi krośnieńskiej. Wprawdzie w ostatnich kilkunastu sezonach zdarzały się drużynie krótkie pobyty w A klasie, ale większość tego okresu to gra w V lidze.

Umówmy się – bieszczadzka piłka ma od pewnego czasu tylko jednego reprezentanta i są to właśnie Ustrzyki. Lesko nie może przebić się z A klasy, Uherce po spadku także bezskutecznie starają się wrócić do lokalnej elity, o losach Baligrodu, Cisnej, czy Tarnawy nie wspomnę. Celowo nie wymieniam tutaj Sanoka, Grabówki i innych pobliskich Bieszczadom drużyn, bo tym miejscowościom trochę do naszych pięknych gór brakuje.

W tym sezonie do Ustrzyk wkroczył poważny gracz i nie mowa tutaj o piłkarzu, ale o sponsorze. O Hotelu Arłamów usłyszała cała Polska podczas pobytów w tymże miejscu naszej Reprezentacji. Jest to miejsce popularne – a co ważniejsze – modne, stąd ciągłe oblężenie wczasowiczów. Kasa się zgadza, więc pomysł o zainwestowaniu w piłkę, a dokładniej mówiąc w Ustrzyki, wydaje się ciekawą opcją. Padło na Bieszczady nie bez powodu. Prezes Hotelu Arłamów stawia sprawę jasnoNiezwykle istotny jest dla nas rozwój regionu i życie społeczne mieszkańców gminy. Jako obiekt słynący ze sportu, a zwłaszcza z piłki nożnej i jako społecznie odpowiedzialna firma, w naturalny sposób poczuwamy się do wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Bieszczady Ustrzyki Dolne, tak aby mógł rozwijać swoją misję i chcemy aktywnie w tym rozwoju uczestniczyć. Cieszymy się, że wiążemy się umową z klubem na najbliższe trzy lata. Stawiamy sobie wysokie cele sportowe już od tego sezonu.

Przyznaję, że brzmi ciekawie. Jeszcze ciekawiej prezentują się długo…, a sorry – krótkoterminowe plany w klubie, według których, MKS Arłamów ma grać w III lidze. Analizując powyższą wypowiedź można dojść do wniosku, że cel ten powinien zostać zrealizowany w ciągu najbliższych 3 sezonów, bo na tyle zawarto umowę, a biorąc pod uwagę, że projekt „3 liga” w Arłamowie już się rozpoczął, będziemy świadkami niezwykle ciekawej rywalizacji w okręgówce!

Wyciągajcie wnioski…

Klubowi życzę jak najlepszych wyników. Przed nowymi sponsorami czapki z głów z jednoczesnym życzeniem wytrwałości w dążeniu do celu. Pamiętajcie przy okazji, że równie ambitne plany mieli swego czasu i w Krośnie i w Jaśle, a wcześniej w Targowiskach i Cisnej… Nie bierzcie przykładu.