Puchar Polski 2.0

Od jakiegoś czasu znamy już pary 1/16 finału okręgowego Pucharu Polski. Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem, że drugi rok z rzędu do rozgrywek przystąpi okrągła liczba 32 drużyn…

Nic się nie zmieniło. Zapewne gdyby kluby z okręgówki nie musiały występować w tych rozgrywkach obligatoryjnie, to pula drużyn chcących z własnej nie przymuszonej woli walczyć o trofeum byłaby jeszcze skromniejsza. Zresztą jak uczą poprzednie edycje, Puchar Polski bez walkowerów to jak tort bez truskawki/wisienki.

Ostatni finał w Dukli był niezły pod względem piłkarskim. Przełęcz przegrała z Sanokiem po walce i emocjach. Ale to był finał… Pierwsze rundy – choć będzie ich tak niewiele – na kolana zapewne nie rzucą. Szlagiery są, a jakże! Besko – Korczyna mecz palce lizać, podobne jak Brzozovia – Rymanów. Pozostałe pary? Hmmm… różnie może być.

Dlaczego nasze kluby nie chcą grać w Pucharze, mierzyć się z Karpatami, Targowiskami, Czarnymi? Czemu nie chcą zdobyć sławy i kilku fantów? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Wydatki na mecze PP są zbyt duże dla przeciętnych klubów B lub A klasowych i nawet chwytliwe tytuły w lokalnej prasie tego nie zmienią.

Stali czytelnicy RomanOwo pamiętają zapewne jak szukałem złotego środka na uzdrowienie rozgrywek pucharowych. Nie znalazłem. Owszem próbowałem na własną rękę i z kolegami z OZPN – na próżno…

Pozostaje nam kibicować naszym 32 drużynom i czekać przyszłorocznego finału. Może akurat doczekamy się niespodzianki! Macie swoich faworytów?

Sprawdźcie, kto zwyciężał w ostatnich latach -> triumfatorzy OPP Krosno

Tak oto przedstawiają się pary I rundy naszego (chyba mogę go tak nazywać) Pucharu Polski:

Standart ŚwięcanyCzarni 1910 Jasło
Jasiołka SzebnieOrzeł Lubla
Rędzinianka WojaszówkaZamczysko Odrzykoń
Zorza Łęki DukielskieTempo Nienaszów
Huragan JasionkaMarkiewicza Krosno
Polonia KopytowaPrzełęcz Dukla
Wisłok Krościenko WyżneNafta Jedlicze
Florian Rymanów ZdrójKarpaty Krosno
Sokół DomaradzWisłok Sieniawa
JKS JasionówCosmos Nowotaniec
Górnik Grabownica StarzeńskaPartyzant Targowiska
Victoria NiebockoIskra Przysietnica
Osława ZagórzEkoball Sanok
Otryt LutowiskaBieszczady Ustrzyki Dolne
Brzozovia BrzozówStart Rymanów
Przełom BeskoKotwica Korczyna