Puchar Polski 2020/2021 Karpaty Krosno Ponownie Najlepsze

puchar polski

Za nami emocje związane z rozgrywkami Okręgowego Pucharu Polski w OZPN Krosno. W wielkim finale spotkały się dwie czwartoligowe ekipy, w lidze grające jednak o zupełnie inne cele: Karpaty Krosno, które biją się o upragniony awans do III ligi oraz Czarni Jasło, którzy z kolei muszą walczyć o każdy punkt, aby utrzymać się w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Finał bez niespodzianki

Bezsprzecznym faworytem w finale były Karpaty. Niewiele przed spotkaniem przemawiało za ekipą z Jasła, jednak należy pamiętać, że każdy finał rządzi się swoimi prawami. W dodatku mecze pomiędzy odwiecznymi rywalami, jakimi są drużyn Krosna i Jasła powodują dodatkową mobilizację, która może przełożyć się na formę.

Tym razem jednak niespodzianki nie było. Krośnianie szybko objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania, w międzyczasie dodając do swojego konta kolejne gole. Ostatecznie puchar w górę wzniosła drużyna z Legionów (na stadionie Karpat odbywał się zresztą finał), dla której było to 4 zwycięstwo w OPP Krosno w ostatnich 5 latach.

KARPATY KROSNO – CZARNI 1910 JASŁO 4:0 (2:0)

1:0 Morais 4′
2:0 Wajs 30;
3:0 Gierlasiński 52′
4:0 Wajs 58′

Droga do finału

Krośnianie po drodze do wielkiego finału odprawić musieli 3 rywali. W pierwszym meczu nie dali szans Sokołowi Domaradz, gromiąc niżej notowanego rywala 8:0.

W kolejnej rundzie podopieczni Dariusza Liany udali się do Sanoka, aby sprawdzić formę WIKI Sanok. Wygrana 3:1 i Biało-Niebiescy zameldowali się w półfinale.

Dalej już tak prosto nie było. Na drodze Karpaciarzom stanęła inna ekipa z Sanoka – Ekoball Stal. Ligowy rywal postawił się obrońcom pucharu na tyle, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Dopiero w 115 minucie Karpaty zdobyły zwycięską bramkę za sprawą Sylwestra Sikorskiego.

Powtórka sprzed roku?

Karpaty będą reprezentowały okręg krośnieński na szczeblu wojewódzkim. Już 26 maja zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola, grającą szczebel wyżej.

Rok temu udało się przebrnąć jeszcze dalej i Krośnianie zagrali w I rundzie Pucharu Polski, a ustąpić musieli ekstraklasowej Stali Mielec, ulegając w Krośnie tylko 0:2. Czy w tej edycji możemy spodziewać się podobnego wyniku? Łatwo nie będzie, ale Karpaty posiadają potencjał, aby skutecznie powalczyć o ponowne reprezentowanie nie tylko Krosna, ale i całej podkarpackiej piłki na szczeblu centralnnym.

Zobacz -> Zwycięzcy OPP Krosno