Romanowy Przegląd Ligowy 1

stadion - makowiska

Ligowe granie rozkręciło się na dobre. Warto zatem sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja naszych przedstawicieli w IV lidze oraz zerknąć przy okazji na krośnieńskie boiska.

IV liga

Czwartoligowcy mają już za sobą 10 kolejek. Wprawdzie nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Tabela (a właściwie jej czub) może dziwić, bowiem w lidze przoduje Piast Tuczempy, co przy przedsezonowych doniesieniach, chociażby z Rzeszowa, czy Głogowa Małopolskiego może zaskakiwać. Nie ma co ukrywać, że biorąc pod uwagę potencjał kadrowy i finansowy Korona Rrzeszów i Głogovia miały między sobą stoczyć bój o awans, a reszta miała im w tym po prostu nie przeszkadzać. Na szczęście piłka nożna jest na tyle nieprzewidywalna, że nie zawsze potentat osiąga swoje cele. Oprócz wcześniej wspomnianego Piasta, na podium plasują się ekipy Iglopoolu Dębica i Izolatora Boguchwała. Różnice punktowe są niewielkie i zapewne niedługo będziemy świadkami mocnych przetasowań w czołówce, ale już pierwsze mecze pokazały, że możemy spodziewać się sporych niespodzianek.

A jak tam nasi? Nieźle!

Najwyżej Karpaty Krosno, które z 2 zaległymi meczami zajmują 7 miejsce. Rozpędzonych podopiecznych Dariusza Liany dopiero niedawno powstrzymały rezerwy Stali Mielec (choć drużyna, która stanęła naprzeciw Karpatom, z rezerwami miała niewiele wspólnego), a wcześniej druga drużyna Stali Stalowa Wola.

Nieźle w sezon weszli Czarni Jasło. Drużyna zajmuje 10 pozycję w tabeli. Jaślanie grają w kratkę. Potrafili pokonać aż 3:0 Głogovię, by w kolejnej kolejce ulec 1:2 Startowi Pruchnik. Tak czy inaczej, postawę trenera Skuby moża ocenić pozytywnie.

12 miejsce dla Ekoballu Sanok po 4 zwycięstwach, 4 porażkach i 2 remisach.

Tuż za Sanokiem plasuje się Partyzant Targowiska. Postawa drużyny trenera Śliwińskiego jest sporym zaskoczeniem, bowiem wielu „lokalnych ekspertów” widziało w Partyzancie kandydata numer jeden do spadku. Ambitna drużyna dość regularnie punktuje, a jeszcze nie tak dawno zajmowała miejsce w ścisłej czołówce. Oby tak dalej!

tabela 4 liga

Okręgówka

Niespodzianki w naszej okręgówce nie ma. Na czele Arłamów Ustrzyki Dolne, który jako jedyny nie doznał jeszcze porażki i nie zanosi się, aby szybko się to zmieniło.

Nasz lokalny „dream team” czuje na plecach oddech rewelacyjnego Tempa Nienaszów, które jakby nigdy nic punktuje kolejnych rywali.

Ostatnie miejsce na pudle zajmuje Cosmos Nowotaniec.

Na dole tłok. Tabelę zamyka Brzozów z 3 punktami na koncie, przed nim z jednym punktem więcej Jedlicze, Uherce i Czeluśnica. O ile postawa beniaminka i Czeluśnicy nie jest zaskoczeniem, to w kontekście sporego kalibru sensacji należy odbierać bardzo słaby początek Nafty Jedlicze, której czołówka odjechała już bardzo daleko.

tabela okręgówka krosno

A klasa

grupa I

Po pierwszych meczach ciężko wskazać faworyta ligi. Kilka solidnych ekip będzie chciało wywalczyć upragniony awans, a zapewne dopiero za kilka kolejek będzie można stwierdzić, kto z kim będzie rywalizował o promocję.

Niewielkie różnice punktowe również na dole tabeli. Aż 4 ekipy jeszcze nie wygrały, a dwóm z tego grona nie udało się nawet ugrać punku.

tabela a klasy grupy 1

grupa II

Który to już raz drużyna Cisów Jabłonica Polska wydaje się być pretendentem do awansu? Kto śledzi lokalne rozgrywki, zauważy podobieństwo z poprzednimi sezonami. O tym, jak Cisy kończyły niech świadczy fakt, że nadal grają w A klasie.

Za mało jeszcze meczów rozegrały drużyny, żeby powiedzieć cokolwiek o możliwościach poszczególnych ekip. No, może poza tym, że zamykające tabelę Wesoła i Golcowa raczej o najwyższe cele walczyć nie będą.

tabela a klasy 2 grupy

grupa III

No i chcąc nie chcąc muszę się pochwalić 😉  Idealnie trafiliśmy z formą i Zamczysko jak dotąd jest nie do zatrzymania. Sporym zaskoczeniem jest szczególnie postawa zajmującego drugie miejsce beniaminka z Chorkówki i Osobnicy, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Faworyci grupy? Przynajmniej kilku. Niezwykle ważne będą najbliższe spotkania.

Słaby start beniaminków z Niegłowic i Święcan, które zamykają ligową tabelę.

tabela a klasa grupa 3

B klasa

grupa I

b klasa 1

grupa II

b klasa 2

grupa III

b klasa 3

grupa IV

b klasa grupa 4

grupa V

b klasa grupa 5

grupa VI

b klasa grupa 6

tabele źródło: 90minut.pl