Romanowy Przegląd Ligowy 2

mecz a klasy

Gramy na całego! Mimo iż w powietrzu czuć już jesień, na naszych ligowych boiskach wciąż jest gorąco 🔥

VI LIGA

Czarni 1910 Jasło – Piast Tuczempy 1:1

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera rozegrali Jaślanie i trzeba przyznać, że podopieczni Adama Domaradzkiego sprawili sporą niespodziankę, nie dając pokonać się liderowi rozgrywek. Patrząc na formę Czarnych z ostatnich tygodni, mało kto spodziewał się, że jakiekolwiek punkty zostaną w Jaśle, tymczasem… 🙂  Efekt nowej miotły?

Sokół Kolbuszowa Dolna – Ekoball Stal Sanok 2:2

Sanoczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, nic z tego jednak nie przyszło, bo nie potrafili go utrzymać na dłużej. Zaledwie kilku minut po stracie gola gospodarze doprowadzali do wyrównania. Punkt cenny, jednak na pewno pozostał spory niedosyt.

Stal II Mielec – Partyzant Targowiska 4:0

Rezerwy Stali mają patent na drużyny z naszego regionu. Jak dotąd żadnemu z naszych przedstawicieli w IV lidze nie udało się pokonać Mielczan. Tym razem nic do powiedzenia nie miał Partyzant, który wysoko przegrał na boisku rywala.

Karpaty Krosno – Lechia Sędziszów Małopolski 2:1

Karpaty już na ligowym podium! A w zanadrzu jeszcze dwa zaległe mecze. 3 punkty Karpaciarzom dał strzelec dwóch goli Szymon Dziadosz. Mecz nie był dla drużyny Dariusza Liany spacerkiem. Niżej notowani rywale wysoko postawili poprzeczkę i o komplet punktów chłopaki z Legionów musieli mocno powalczyć.

OKRĘGÓWKA

Iskra Przysietnica – Tempo Nienaszów 1:2

Szalone Tempo! Drużyna z mojej gminy niesamowicie się rozpędziła. 8 z kolei zwycięstwo robi wrażenie. Nienaszów depce po piętach liderowi z Ustrzyk, tracąc do niego wciąż tylko punkt.

LKS Skołyszyn – Cosmos Nowotaniec 0:7

Wygrana na wyjeździe 7:0 może być wynikiem:

A) słabej postawy gospodarzy
B) mega formy gości

Nie chciałbym być w skórze piłkarzy Skołyszyna po tym spotkaniu… Nie wzięli sobie oni specjalnie do serca hasła z plakatu zapowiadającego niedzielną potyczkę – „Skołyszyn grać!” Cosmos rządził i dzielił na boisku, a wynik z pierwszej połowy 0:3 nie pozostawiał już gospodarzom złudzeń.

Nie była to jedyna wysoka porażka drużyny z powiatu jasielskiego, bo…

LKS Czeluśnica – Arłamów Ustrzyki Dolne 0:5

Nie jest łatwo podnieść się po szybko zadanym ciosie, a Czeluśnica nie miała wyjścia, bo przegrywała już w 2 minucie. Hattrickiem w tym meczu popisał się Igor Jacenkiw. Jeśli chodzi o gospodarzy, no cóż, nikt się cudów raczej nie spodziewał, zważywszy na fakt, z kim przyszło im się zmierzyć. Pozostaje ciułać punkty w kolejnych meczach.

A KLASY

Victoria Pakoszówka – Bukowianka Bukowsko 0:6

Lider nie miał litości dla Victorii, aplikując jej aż 6 bramek.

Remix Niebieszczany – Wiki Sanok 0:2

Z ciekawością śledzę wyniki Wiki. Zwycięstwo z ostatnią drużyną w tabeli było obowiązkiem, a patrząc na przebieg spotkania, mogło być różnie. Pierwsza połowa to dobra gra Remixu i bezbramkowy remis. Gol samobójczy wybił z rytmu ambitnych gospodarzy, którzy dali sobie wbić drugą bramkę i ostatecznie 3 punkty pojechały do Sanoka.

Wisłok Krościenko Wyżne – Cisy Jabłonica Polska 3:1

Absolutny hit tej kolejki nie tylko w II grupie, ale zapewne wszystkich A klasach. Lepszy Wisłok, który dzięki tej wygranej pozostaje jedyną drużyną bez porażki w lidze.

Warte uwagi są wysokie wyniki, jakie padły w tej kolejce w A2:

Iskra Iskrzynia – Burza Rogi 8:1
LKS Wesoła – LKS Górki 2:5
Iwonka Iwonicz – Górnik Grabownica 7:1
Karpaty Klimkówka – Lubatowa 8:0

Orzeł Bieździedza – Nafta Chorkówka 3:2

Orzeł przystopował beniaminka. Dobry, otwarty mecz i emocje do ostatnich minut (Bieździedza gola na wagę zwycięstwa strzeliła w doliczonym czasie gry). Nafta po tej porażce wypadła poza ligowe podium.

Zamczysko Mrukowa – Sobniów Jasło 2:1

7 mecz – 7 zwycięstwo moich chłopaków. Gol Sobniowa po błędzie naszego bramkarza. Goście skutecznie murowali dostępu do własnej bramki przez większość meczu. Szczerze powiem, że takiego „autobusu” nie widziałem dawno. Upór, determinacja, walka do końca i przede wszystkim bardzo wysokie tempo gry przez cały mecz – za to muszę pochwalić moją drużynę. Zwycięstwo w pełni zasłużone, okraszone jednak kontrowersjami, związanymi z nerwowym zachowaniem z obu stron.

B KLASY

Zalew Myczkowce – Gabry Łukowe 1:4

Gabry nadal bez straty punktu. Wydaje się, że raczej nikt im nie stanie na drodze do awansu.

LKS Trześniów – LKS Izdebki 0:1

W meczu na szczycie B3 lepszy nowy, samodzielny już lider.

Rotar Węglówka – Jasiołka Jaśliska 1:12

Postrzelali sobie piłkarze Jasiołki 🔫

Jasiołka Szebnie – Tajfun Łubno Szlacheckie 2:0

W starciu dwóch ekip pretendujących w tym sezonie do awansu lepsza Jasiołka. W B6 w czołówce ścisk!

Mamy to! W końcu zostały nam przedstawione Zasady Awansów i Spadków na sezon 2020/2021 😎  No cóż, lepiej późno niż wcale 🤫

Z okręgówki awansuje drużyna z 1 miejsca, spada 4 ostatnie zespoły + ewentualnie więcej w zależności od spadków naszych z 4 ligi.

Z klas A do okręgówki wejdą 3 najlepsze zespoły (mistrzowie każdej z grup). Spada… poczytajcie sami:

  • Z klasy „A” do klasy „B” trzech grup klasy „A” spada 12 drużyn.
  • Z każdej klasy „A” spada po 4 drużyny, które zajęły w tabeli 4 ostatnie miejsca.
  • W trzech grupach klasy „A” jest nierówna liczba drużyn i spadać będzie nierówna liczba drużyn np. / w przypadku gdy z klasy „O” spadnie większa liczba drużyn niż 4/ z 3 grup kl. A spadać będzie 13 lub 14 drużyn, to o spadku  drużyn decydował  będzie mniejszy przelicznik zdobytych punktów w przeliczeniu na jeden mecz. Liczba punktów liczona jest do drugiego miejsca po przecinku i zaokrąglona zgodnie z zasadami matematyki.
  • W przypadku, gdy współczynnik przeliczeniowy będzie równy to o spadku drużyny zadecyduje różnica bramek między strzelonymi a straconymi, w następnie losowanie przeprowadzone w biurze z udziałem przedstawicieli zainteresowanych drużyn.
  • Liczba drużyn spadających z klasy „A” może być zwiększona o liczbę drużyn spadających z klasy „O”.
  • W przypadku spadku większej liczby drużyn będą stosowane zasady określone w pkt 4.

Z klas B awans do klasy A uzyskują jedynie mistrzowie klas.

Chcecie szczegółów, odsyłam na stronę OZPN Krosno, tam sobie ładny pliczek pobierzecie i wszystko wiedzieć będziecie 😎