Serwer Dell R540 – niewielkie urządzenie o ogromnej mocy

Komputer jest obecnie obowiązkowym wyposażeniem stanowiska pracy. Przy jego pomocy jesteśmy w stanie wykonać czynności, z którymi nie poradzilibyśmy sobie bez udziału urządzenia tego typu. Serwer Dell R540 jest natomiast doskonałym uzupełnieniem komputerów, jeżeli ich liczba w firmie jest większa.

Dell R540 dla każdego segmentu

Każdego dnia, w wielu miejscach na świecie, pracują miliony komputerów. Pomagają nam one w wykonywaniu powierzonych zadań, znacznie usprawniając funkcjonowanie firmy. Większe oddziały przedsiębiorstw obsługują duże ilości danych, których przechowywanie byłoby kłopotliwe, jeżeli nie mielibyśmy do dyspozycji serwerów.

Serwer Dell R540 dedykowany jest zarówno dużym centrom danych, jak i mniejszym oddziałom firm. Bez problemu poradzi on sobie nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Urządzenie o niezwykłej wydajności wykonane zostało z wysokiej jakości tworzyw. Przechowywane na nim dane są maksymalnie bezpieczne, dlatego też całkowicie zniwelowane jest ryzyko ich wykradnięcia bądź nieoczekiwanego usunięcia. Praca firmy jest zatem płynna oraz bezawaryjna. Efektywność pracowników daje firmie duże korzyści finansowe. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość zdalnego sterowania z dowolnego miejsca – przy pomocy kontrolera iDRAC9. Jest to doskonała opcja dla zewnętrznych oddziałów firm, umieszczonych w dowolnym miejscu.

Doskonała jakość połączona z funkcjonalnością

Producent Dell umożliwia nam zainstalowanie dysków M.2 SSD, które zoptymalizowane sa pod kątem rozruchu. Funkcja ta znacząco przyspiesza start urządzenia. Serwer posiada procesor Intel Xeon Scalable oraz pamięć RAM maksymalnie 512 GB, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć najbardziej wymagające aplikacje. Cechą wartą uwagi jest również 14 slotów na dyski 3.5 cala, które umożliwiają uzyskanie nawet 140TB pamięci masowej. Duża salowość informuje nas natomiast o tym, iż urządzenie sprawdzi się w ogromnych centrach danych.

Serwery rack przeznaczone są do umieszczenia w szafach serwerowych. Mieszą się one w specjalnym pomieszczeniu, zwanym serwerownią. Jest ono wypełnione urządzeniami tego typu, które nieustannie pracują, zwiększając efektywność i wydajność firmy.

Dyski SAS są natomiast doskonałym uzupełnieniem serwerów. Działanie tego typu sprzętu polega na wykonywaniu zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. Dysk SAS zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych urządzeń tego typu. Cechuje się zwiększoną prędkością obrotu talerza, niezawodnością i rozmiarem.