TRANSFERY INFO, czyli Top10 Transferów w OZPN Krosno – Zima 2020

patryk fryc

Ostatnie okienko transferowe w naszym okręgu chociaż zimowe, obfitowało w zaskakujące i mocne transfery. Wiadomo, że zima rządzi się swoimi prawami i chcąc pozyskać piłkarza, trzeba za niego niekiedy słono zapłacić, ale… kto bogatym zabroni? 😉 A na poważnie właśnie przez związane z zimowymi transferami formalności większość drużyn decydowała się wypożyczać nowych zawodników, aby uniknąć wydatków lub je zminimalizować.

Wybrałem moim zdaniem 10 hitów transferowych minionego okienka. Każdą okoliczność w kilku zdaniach komentuję, abyście mieli jasność co do tego, dlaczego akurat ten, a nie inny transfer umieściłem w zestawieniu. Wszystkich zmian klubów opisać nie mogłem, więc liczę na Waszą wyrozumiełość 🙂

Pasy zapięte? Zaczynamy!

👉 1 | PATRYK FRYC
Sokół Sieniawa (III liga) ➡️ MKS Arłamów Ustrzyki Dolne (klasa O)

patryk fryc

Jeśli zespół krośnieńskiej okręgówki wzmacnia zawodnik z ekstraklasową przeszłością i to jeszcze w młodym wieku, to musi to być hit. I tak właśnie jest w przypadku ściągnięcia do Arłamowa Patryka Fryca, który na swoim koncie ma 67 spotkań na poziomie Ekstraklasy w barwach Termalici Bruk-Bet Nieciecza i Wisły Kraków, 105 meczów na zapleczu Ekstraklasy, a także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Niektórzy twierdzą, że 27-latek zaliczył ogromny zjazd sportowy, jednak jak wynika z wypowiedzi samego piłkarza, to, że jest dziś w tym miejscu, w którym jest, to jego świadoma decyzja. W ostatniej rundzie Fryc zaliczył 9 spotkań w III lidze w drużynie Sokoła Sieniawa. Grę dla Arłamowa obrońca łączył będzie z funkcją prezesa w Kotwicy Korczyna, a więc rywala MKS z ligi 💥

👉 2 | KAMIL WALASZCZYK
Przełęcz Dukla (O) ➡️ MKS Arłamów Ustrzyki Dolne

kamil walaszczyk

Kamila Walaszczyka znają chyba wszyscy lokalni kibice. 37 lat na karku i w dalszym ciągu forma, dzięki której mówiąc piłkarskim żargonem „wciąga nosem” ligę, w której występuje. Ostatnie sezony to gra dla lokalnych klubów na szczeblu III, VI ligi i okręgówki: Karpaty Krosno, LKS Pisarowce, Przełęcz Dukla. Wcześniej Stal Stalowa Wola, Resovia, czy Czarni Jasło. Kamil byłby wzmocnieniem każdej drużyny naszej okręgówki, nic zatem dziwnego, że po trenera Zamczyska Odrzykoń sięgnął główny kandydat do awansu.

👉 3 | WOJCIECH KIEŁTYKA
Tempo Nienaszów (O) ➡️ Start Rymanów (O)

Napastnik zamienił rewelację tego sezonu Tempo Nienaszów na czołową drużynę okręgówki. Bez wątpienia świetny ruch walczącego o promocję Startu. Seniorskie Odkrycie Roku 2019 w OZPN Krosno na propozycje w tym okienku narzekać nie mógł. Wybrał Rymanów i patrząc na to, co się dzieje w tym klubie w ostatnim czasie, wybór ten może okazać się strzałem w dziesiątkę. Rymanów z całą pewnością będzie się liczył w walce o awans i nawet jeśli mu się to nie uda, to dla Wojtka będzie to idealne miejsce do wypromowania się. Wiadomo, że w regionalnej piłce jego nazwisko jest znane, ale drzwi dla młodego napastnika do wyższych lig otwierają się z rundy na rundę coraz szerzej.

👉 4 | BARTOSZ KLICH
Sobniów Jasło (A3) ➡️ Nafta Jedlicze (O)

bartosz klich

Choć Bartek jest moim bliskim kolegą, to nie znalazł się w tym zestawieniu z tego powodu. Starszego z braci Klichów na jasielszczyźnie zna każdy trener i rywal z boiska. Zawodnik z rzadko spotykanymi „papierami na grę” do tej pory kręcił się między krośnieńską A klasą, a okręgówką. Latka lecą i przejście z Sobniowa do Nafty może być ostatnim dzwonkiem dla uniwersalnego piłkarza na pokazanie się na poważnym szczeblu. O tym, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa niech świadczą bramki zdobywane już dla Jedlicza w zimowych sparingach. Związek Bartka z Naftą może okazać się owocny dla obu stron.

👉 5 | MATEUSZ KUZIO
(Ekoball Stal Sanok) (IV liga) ➡️ MKS Arłamów Ustrzyki Dolne

mateusz kuzio

Kolejny mega transfer Arłamowa. 28-letni zawodnik niemal całą swoją przygodę z piłką związany był z sanocką Stalą. Przyszła pora na zmiany, a trzeba przyznać, że nowe otoczenie Mateusz wybrał sobie bardzo interesujące. Rezygnacja z gry w IV lidze na rzecz okręgówki nie dziwi, biorąc pod uwagę aspiracje i możliwości MKS. Moim zdaniem przebojowy zawodnik może grać pierwsze skrzypce w ekipie obecnego wicelidera okręgówki.

👉 6 | KRZYSZTOF HENDZEL
Orzeł Lubla (A3) ➡️ Przełęcz Dukla

24-letni pomocnik po raz pierwszy w karierze spróbuje szczęścia w okręgówce. Reprezentującego dotąd Orła Lubla zawodnika zabrał za sobą trener Marcin Łukaczyński, który wiosną będzie pełnił funkcję trenera Przełęczy. Graliśmy w jednej lidze, więc Krzyśka widziałem w akcji nie raz. Na pewno stać go na dobrą grę szczebel wyżej, a swoją dobrą dyspozycję potwierdza w sparingach. W moim odczuciu zdolny piłkarz w Lubli był nieco w cieniu bardziej znanych w regionie braci Majewskich, w Dukli może rozwinąć skrzydła.

👉 7 | RAFAŁ DZIEDZIC
Płomień Zmiennica (A2) ➡️ Partyzant Targowiska (IV)

Świetna forma 23-letniego pomocnika nie uszła uwadze czwartoligowca, który sięgnął po najlepszego strzelca Zmiennicy tego sezonu. 11 meczów i 13 goli robi wrażenie. Gra w IV lidze to dla zawodnika ogromna szansa, choć przeskok trzeba przyznać jest duży. Jeśli nawet nie poradziłby sobie w IV lidze, to nabierze doświadczenia, które z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

👉 8 | LECH CZAJA
Nafta Jedlicze (O) ➡️ Markiewicza Krosno (O)

Przed kilkunastoma laty świetnie zapowiadający się zawodnik, który oprócz epizodów w Rzemieślniku Pilzno i Iglopoolu Dębica całą karierę spędził na rodzimej krośnieńskiej ziemi, reprezentując barwy Nafty Jedlicze, Karpat Krosno, Czarnych Jasło i Galicji Cisna. Jeśli zdrowie pozwoli, to 37-latek będzie dużym wzmocnieniem Markiewicza.

👉 9 | KONRAD KUBAL
Partyzant Targowiska (IV) ➡️ Cisy Jabłonica Polska (A2)

konrad kubal

Z IV ligi do A klasy. Wzmocnienie Cisów, które chyba nauczone doświadczeniami ostatnich sezonów postanowiły na serio potraktować możliwość awansu, w którym ma pomóc nowy napastnik. 22-latek zagrał jesienią 16 razy w IV lidze, strzelając 1 gola. Wprawdzie Konrad w Partyzancie zazwyczaj wchodził z ławki, ale w A klasie powinien stanowić o sile Cisów.

👉 10 | DANIEL BILSKI
Czarni Jasło (jun) ➡️ Zamczysko Mrukowa (A3)

Piłkarz, który trafił do prowadzonej przeze mnie drużyny z juniorów Czarnych, jest dla nas dużym wzmocnieniem. Młody zawodnik może grać na lewej lub prawej flance zarówno jako pomocnik, jak i obrońca. Świetna technika, szybkość i niekonwencjonalne zagrania to duże atuty Daniela, który w naszych dotychczasowych sparingach spisywał się świetnie. Daniel Bilski – zapamiętajcie to nazwisko!

👉 TOP SPECIAL – ANDRZEJ KURYJ
Nafciarz Bóbrka (B5) ➡️ Nafta Chorkówka (B5)

61-letni zawodnik mimo wycofania się jego dotychczasowego klubu Nafciarza Bóbrka z rozgrywek nie zawiesił butów na kołku, ale będzie nadal grał w piłkę! Po nestora naszych boisk sięgnęła Nafta Chorkówka. Panu Andrzejowi życzę dużo zdrowia i gratuluję formy i chęci 💪

źródło zdjęć/Facebook.com