W Krośnie „budują Karpaty”

Karpaty Krosno – klub z IV ligi z dość solidnymi tradycjami. Jedni go nienawidzą, drudzy kochają, jeszcze inni podchodzą do niego całkowicie obojętnie. Piszę dziś o Karpatach, bo na Legionów zaistniała rzecz bez precedensu na naszym piłkarskim podwórku – powołano do życia Fundację!

Fundacja „Budujemy Karpaty” jest kolejną próbą podźwignięcia z kolan mocno nadszarpniętego budżetu klubu. Aktualnie Karpaty to szkolenie na wysokim poziomie (o czym najlepiej świadczą coroczne sukcesy młodzieży z Legionów), Szkoła Mistrzostwa Sportowego, czwartoligowy klub z aspiracjami. Szkoda byłoby to wszystko zaprzepaścić, dlatego nie dziwię się działaczom, że robią wszystko, by postawić na nogi biało-niebieskich.

Założenie fundacji to moim zdaniem bardzo dobry ruch. Marketingowo Karpaty od dawna wyglądają bardzo dobrze, teraz jeszcze umocnią swój wizerunek. Ale prestiż to tylko dodatek do prawdziwych intencji powołania do życia wyżej wymienionej instytucji. Dzięki Fundacji będzie można pozyskać dodatkowe środki na działalność, a to w obecnej sytuacji klubu bardzo ważne.

Brawa dla pomysłodawców i realizatorów przedsięwzięcia! Trzymam mocno kciuki za powodzenie akcji i mam nadzieję, że inne kluby z regionu borykające się z problemami pozasportowymi pójdą w ślady Krośnian i będą działać, zamiast czekać z założonymi rękami na cud.